Park Kosynierów 2020+

Późną jesienią 2019 r. rozpoczęły się przygotowania do realizacji I etapu inwestycji – budowy trasy tramwajowej na Naramowice od pętli Wilczak do przystanku końcowego przy ul. Błażeja na Naramowicach. Projekt uwzględniał prace archeologiczne, poprzedzające użycie ciężkiego sprzętu budowlanego na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego. Obsługę inwestorską w imieniu i na rzecz Miasta Poznania prowadzi spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie (PIM). Generalnym wykonawcą jest konsorcjum, w którego skład wchodzą firma Gülermak z Ankary oraz Mosty Łódź S.A. i Gülermak Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Oficjalna „kronika” inwestycji – swoiste sprawozdania przygotowane dla mediów – prezentowana jest na stronie Tramwaj na Naramowice oraz na profilu fb/tramwajnaNaramowice.

Prace archeologiczne na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego oraz nadzór archeologiczny podczas realizacji inwestycji na obszarze nekropolii prowadzi Pracownia Archeologiczna Refugium S. C. 

PORÓWNAJ:

Mogiła zbiorowa parafian świętokrzyskich na Miłostowie, przygotowana z inicjatywy Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania; październik 2020 r.
error: Nie kopiuj, udostępnij! Masz pytania? Napisz do mnie: skrzypalik@e-lapidarium.pl
Scroll to Top
Skip to content